menu
https://www.prodobroty.cz/wp-content/uploads/2017/10/DSC_0826-960x637_c.jpg

Čokoládovobanánové muffiny


RECEPTY SE STEJNÝMI INGREDIENCEMI

PDF | VYTISKNOUT RECEPT

Uložit recept na později v Pocket


Obalený vzduch. Tak říkáme doma všem sladkostem. Tyhle muffiny ovšem kromě vzduchu obsahují jen samé zdravé suroviny. Jakmile se na banánech objeví hnědý flíček, nikdo se jich u nás doma nedotkne. A to přichází chvíle, kdy se zaraduju a banány nechám ještě několik dní dojít do nevábné podoby, protože takové jsou nejlepší na pečení všech dobrot.

Kromě banánových placiček a ořechového chlebíčku peču velmi často i tyhle muffiny. Jsou jednoduché, všechno se měří na kelímky od jogurtu a navíc neobsahují žádný tuk, kromě toho z jogurtu, a přitom jsou krásně vláčné. Jedno úskalí ovšem mají a to v papírových košíčcích. Protože se do nich nepřidává žádný tuk, jdou špatně odlepit od papíru. Proto je dobré použít silikonové košíčky, z kterých to jde snadno. Pokud je nevlastníte a nechcete si je pořizovat, doporučuji koupit košíčky z voskovaného papíru, které na internetu nabízí spousta obchodů.muffinyAnebo se dají celkem snadno vyrobit z pečícího papíru. A to tak, že nastříháte papír na cca 12 cm čtverce, vezmete skleničku o průměru muffinové formy (může být i o něco menší, ale pozor! ne větší), papír přes ní ohnete a přejedete rukou, přitlačíte, čímž se vytvoří mistička, kterou vložíte do pečící formy.bananove-muffinyMuffiny se pečou o něco déle. Důvodem je banán, díky kterému je těsto vláčnější. Nejlépe je udělat si test špejlí. Pokud je suchá, vyndáme je a netrpělivě čekáme, až trochu vychladnou (alespoň my u nás). Vezmete si jeden a u toho nezůstane. Ale protože je to tentokrát obalený zdravý vzduch, klidně sáhněte pro další…bananove-muffiny

Ingredience:
 • 3 banány cca 250 g
 • 150 g tučného jogurtu (používám choceňský)
 • 2 vejce
 • ¾ – 1 kelímek cukru podle vyzrálosti banánů
 • 3 kelímky celozrnné špaldové mouky
 • 3 lžíce práškového kakaa
 • 2 lžičky prdopeče s vinným kamenem
 • ½ lžičky sody
 • ½ lžičky soli
 • 100 g nasekaných mandlí nebo ořechů, část necháme na ozdobu
Postup:
 1. V míse ušleháme nejdříve banán s cukrem, přidáme vejce a jogurt, společně promícháme
 2. Všechny sypké ingredience smícháme dohromady a přisypeme k tekuté směsi.
 3. Vyšleháme nebo vymícháme (není to úplně důležité, záleží, jestli máte robot po ruce…)do hladkého těsta bez žmolků.
 4. Přidáme nasekané mandle nebo ořechy, promícháme a plníme do formiček.
 5. Každý muffin ozdobíme mandlemi nebo ořechem a dáme péct do trouby.
 6. Pečeme cca 30 – 40 minut při 180 oC. Těsto se díky banánům peče o něco déle než jiné muffiny. Nejjistější je test zapíchnutou špejlí. Pokud je suchá, muffiny vyndáme na mřížku vychladnout, pokud na ní zůstalo těsto, ještě necháme dopéct.

bananove-muffinybananove-muffinybananove-muffinybananove-muffinybananove-muffinymuffiny

Print Friendly, PDF & Email
PDF / VYTISKNOUT RECEPT

Uložit recept na později v Pocketlucka

Pro Dobroty – Všechny důležité okamžiky, oslavy, setkávání s kamarády i všednodennosti se většinou odehrávají okolo stolu. Vše kolem jídla mě zajímá a baví, archiv a zároveň kuchařka pro mě, moje děti a pár přátel.

FACEBOOK LUCKA FACEBOOK PRO DOBROTY INSTAGRAM

Menu

Print Friendly, PDF & Email
">