menu
http://www.prodobroty.cz/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0939-960x637_c.jpg

Pikantní brokolicová bramboračka


RECEPTY SE STEJNÝMI INGREDIENCEMI

PDF | VYTISKNOUT RECEPT

Uložit recept na později v Pocket


Polévka je grunt, kdo ji nesní, bude špunt. To nám říkala babička a já musím říct, že polévky se u nás doma vaří hodně často. Sejít se u stolu najednou, se stává víceméně fikcí, a to často i o víkendu. Kluci bydlí v Praze a někdy nevím ani dne ani hodiny, kdy se objeví ve dveřích. Námitky, že by stačilo dopředu napsat SMS, aby bylo v šuplíku dostatek pečiva, něco v lednici či na plotně, ještě za ty roky nepochopili. Takže polévka je taková jistota, která se uvaří, a pak čeká na příchozí, aby si odebrali porci a ohřáli ji.brokolicova-bramborackaA zároveň je to jídlo, do kterého můžete dát podle sezóny zeleninu, luštěninu, obilovinu, na co si vzpomenete…přitom je to také tekutina, takže i v letních měsících se hodí. Zvlášť když máte dceru, která málo pije…Když se k tomu přidá jako druhý chod nějaký salát, máte kompletní jídlo i ve sváteční den. Kdo by taky měl v těch vedrech chuť na maso?brokolicova-bramborackaPár ingrediencí a za pár minut máte hotovo. Tak už žádné zdržování, jdeme na to!

Ingredience:
 • 1 cibule
 • 4  větší brambory
 • 1 brokolice
 • 1 cuketa
 • 1 lžička red curry pasty (dá se koupit v asijských obchodech)
 • ¼ l kokosového mléka
 • sůl
 • koriandr na podávání
Postup:
 1. Na olivovém oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli. Přidáme kari pastu a až obalí cibuli a rozvoní se, zalijeme vodou a osolíme.
 2. Přidáme na kostičky nakrájené brambory, na jemno nastrouhanou cuketu, přivedeme k varu a necháme cca 10 min. vařit.
 3. Brokolici nakrájíme na menší kousky, dáme do vroucí polévky, přilijeme kokosové mléko a necháme 1 min. provařit, ne déle -brokolice zůstane krásně zelená a „na skus“.
 4. Osolíme podle chuti a podáváme.
 5. Jednotlivé porce servírujeme s čerstvým koriandrem.

brokolicova-bramborackabrokolicova-bramborackabrokolicova-bramboracka

Print Friendly, PDF & Email
PDF / VYTISKNOUT RECEPT

Uložit recept na později v Pocketlucka

Pro Dobroty – Všechny důležité okamžiky, oslavy, setkávání s kamarády i všednodennosti se většinou odehrávají okolo stolu. Vše kolem jídla mě zajímá a baví, archiv a zároveň kuchařka pro mě, moje děti a pár přátel.

FACEBOOK LUCKA FACEBOOK PRO DOBROTY INSTAGRAM

Menu

Print Friendly, PDF & Email
">